ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش حسابداری با نرم افزار 130 صفحه word doc
01-13-2018, 02:49 AM
ارسال: #1
آموزش حسابداری با نرم افزار 130 صفحه word doc
امروزه با گسترش حجم مبادلات بازرگاني و تجاري و معاملات امور حسابداري مربوط به درآمدها و هزينه ها با وسعت و گسترش روز افزوني روبرو مي باشد كه به دقت عمل و سرعت بالايي احتياج دارد .
در اين راستا و يا توجه به ابزاري پرقدرت و سريع ، شركت رايانگان فردا اقدام به ارائه نرم افزار حسابداري محاسبات با قابليتهاي بالا و بسيار نزديك باروشهاي حسابداري خاص كه در آن از دفاتر استفاده نموده و راهايي كه مدت زمان زيادي دارند استفاده كنند كه هدف از اين پروژه چگونگي آشنايي با مشخصات محيط اجرايي و نحوة كاركرد مناسب آن به طرز مختصر توضيح داده شده است كه پس از جمع آوري اسناد و آشنايي با دفترها و گزارشات و ترازهاي آزمايشي ( 2 ستوني و 4 ستوني ) و سند سود و زيان و سند اختتاميه و چگونگي وارد كردن اطلاعات به آن محيط چگونگي خروج از آن محيط آشنايي به امور مالي شركت بتوان از راه كارهاي قديمي كه باعث كند شدن سرعت كارآيي مي شوند جلوگيري نموده و با استفاده از اين نرم افزار روشهاي حسابداري و نحوة محاسبة انها را كه مدت زمان زيادي را در پي دارند با قابليت هاي بالاو بسيار نزديك بدست آورد .

مقدمه :
از ديرباز از اطلاعات در فرايند تصميم گيري آگاهانه و هدفمند انسان اهميت داشته است . با پيشرفت جوامع اهميت اطلاعات در تصميم‌گيري بيشتر شده است . امروزه به عنوان يكي از شاخصهاي مهم قدرت جوامع و توسعه با بسيار آنها محسوب مي شود .
حسابداري فرآيندي است كه اطلاعات مالي را ايجاد مي كند و در كلية واحدهاي اقتصادي تصميم گيري ها بر اساس هم اطلاعات اخذ مي شود . در حال حاضر دانش حسابداري به عنوان يك دانش فراگير در آمده كه بسياري خود را نيازمند دانستن آن احساس مي كنند . براي مباحث مختلف حسابداري يك شركت تأليفهاي گوناگوني انجام شده است كه اكثر آنها تلفيقي از تجارب گذشتگان و ديدگاههاي محققان و صاحب نظران كنوني مي باشد .
افراد هر جامعه اي به منظور استفادة بهتر از منابع براي رفع احتياجات و خواسته هاي مادي و معنوي خود نيازمند به تصميم گيري صحيح اقتصادي و مالي دارند براي انجام تصميمات فوق وجود اطلاعات اقتصادي و مالي مناسب و صحيح از ضرورتهاي اجتناب ناپذيراست حسابداري حوزه اي از فعاليت هاي خدماتي است كه مي تواند اطلاعات اقتصادي و مالي را در قالب گزارشهاي مالي فراهم سازد .
هر واحد اقتصادي داراي اهداف خاصي است كه براي رسيدن به آنها به فعاليت هاي اقتصادي مي پردازد مجموعة فعاليت هاي اقتصادي كه در محيط ها انجام مي شود موجب رويدادهاي اقتصادي يا مالي مي گردد .
بنابراين رويداد اقتصادي يا مالي وقايعي هستند كه با خريد ، توليد ، توزيع و فروش كالا و ارائه خدمات يا فعاليت هايي مانند وام گرفتن و وام دادن سروكار دارند .
اطلاعات اقتصادي توسط حسابداران شناسايي شده و يا با استفاده از ابزار مناسب جمع‌آوري تجزيه و تحليل ، اندازه گيري و ثبت مي شود و پس از طبقه بندي و تلخيص به گونه هاي مناسب در قالب گزارشهاي مالي در اختيار استفاده كنندگان قرار مي گيرد . به منظور تهيه اطلاعات مالي مفيد ، رويداردهاي مالي به نحوي مناسب ثبت و خلاصه مي شوند و براي اين كار حساب ابزار اصلي ثبت و خلاصه كردن اطلاعات مالي به شمار مي آيد . در عمل حسابداران براي ثبت و خلاصه كردن رويدادهاي مالي از روشها و ابزارهاي ديگري استفاده نمايند كه آنها را قادر مي سازد اولاً اطلاعات مالي را به گونه اي دقيق تر و منظم تر ثبت كند و ثانياً سرعت و سهولت تهية اطلاعات مالي افزايش يافته و وقوع اشتباهات به حداقل كاهش يابد كه امروزه براي گسترش كارهاي حسابداري علم راههايي را در اختيار ما قرار داده است كه بتوان به آساني اطلاعات را وارد كرده و هر زمان كه لازم باشد بتوان به آساني و عمل و سرعت بالايي به آن دسترسي پيدا كرد كه شركت رايانه‌گان فردا از اين روش براي سهولت خود استفاده نموده‌اند .

مشخصات محيط اجرايي:
براي اجراي نرم افزار، بايد از مقدمات اوليه استفاده كنيم . كه اين مقدمات شامل دو بخشي است :
1- مشخصات سخت افزاري
2- مشخصات نرم افزاري

طريقه نصب :
اين نرم افزار بصورت يك شبه نرم افزاري شامل كتاب راهنما 7 يا 8 ديسكت و يك look كه يك قطعه سخت افزاري است مي‌باشد كه شامل كل نرم افزار و برنامه نصب آن مي‌باشد . كه بروي يك hard disk در سيستم نصب مي‌شود. در اين مرحله اول بايد كامپيوتر را خاموش نمود سپس lock متصل در مرحله دوم بعد از روشن كردن كامپيوتر ديسكت نرم افزاري را كه بصورت و يا مي‌باشد .
در ديسك خوان (A) و يا (B) كامپيوتر قرار مي‌دهيم .
بايد دقت داشته باشيم كه بعد از هر مرحله بايد كليد Enter را فشار دهيم.
در مرحله سوم بايد فرمانهاي مورد نياز را تايپ كنيم . مثلا اگر ديسك را در ديسك خوان B قرار مي‌دهيد . و مي‌خواهيم روي D برنامه نصب شود، فرمان مقابل را تايپ مي‌كنيم :
D:\>B:
B:\> INSTALL B: D:
كليد Enter را مي‌زنيم .
DEVICE= C:\DOS\HIME.SYS
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM 1024.
FILES=250
BUFFERS=60
DOS=HIGH, VMB
در مرحله يازدهم ايجاد يك فرماني در AUTOEXEC.BAT مي‌دهد كه اگر برنامه شما امكان نمودار گرافيكي را دارد طبق مشخصات زير:
PATH=C:\FG
SETTEMP C:\DOS
در مرحله آخر پس از نصب كامل و دريافت پيغام پاياني كافيست كامپيوتر راخاموش و دوباره روشن كنيد و فرمان زير را تايپ كنيم .
C:\>ACC
ورود به برنامه :
هنگام شروع كار با سيستم با دستور Acc در اعلان سيستم پنجره‌اي باز مي‌گردد كه بايد كه مربوط به شركت را در آن تايپ كنيم در صورت اشتباه مي‌توان اين رمز را تا سه بار تكرار كرد.
روز ابتدايي ENTER مي‌باشد كه بعد بايد آنرا تعريف كرد. بعد از دو پنجره‌اي باز مي‌گردد كه نام استفاده كنند و رمز آن را بايد مشخص كرد كه باد در نام استفاده كنند. SUPER را تايپ كرد و در رمز كليد ENTER را فشار دهيد كه مي‌توان اين دور فر را تغيير داد.
بعد از ورود پنجره ديگري باز مي‌گردد كه سال حالي جاري را نشان ميدهد كه پنجره‌اي باز مي‌گردد كه بايد سال ما بي را درآن وارد كرد.

شرح صفحه‌ي اصلي :
منو اصلي برنامه شامل عنوانهاي زير ميباشد كه روي صفحه مانيتور ملاحظه مي‌شود:
1- سرفصل : براي تعريف كدهاي مربوط به حسابهاي مختلف در دفاتر كل ،‌معين ، ‌تضميني از اين منو استفاده مي‌شود.
2- اسناد : تمامي اطلاعات مربوط يك سند از ايجاد آن تا تايپ نهايي و باطل شدن در مرحله چهارم درخواستهايي كه در مراحل قبل داشتيم را مشاهده مي‌كنيم.
حال در مرحله پنجم سيستم پيغامي براي ما مي‌نويسد بشرح زير:
لطفا ديسك بعدي را درون فلاپي درايو قرار دهيد و كليد ENTER را فشار دهيد و بعد از آنها بقيه ديسك‌ها را به ترتيب درون آن قرار دهيد.
مرحله ششم : يك ديسكت (8/4) و يا (5/7) را در سيستم قرار مي‌دهيم و با زدن كليدي سيستم ديسكت مربوطه را ميخواهند و پس از اتمام ديسكت بعدي را طبق يك
بينايي كه در زير آمده است مي‌خواهد.
Insertdisk r(1)-press akay when ready
در مرحله هفتم: با پيغامي كه دستگاه مي‌دهد بايد ديسك (8/6) را قرار مي‌دهيم .
Insert disk r(2) –press akay when ready.
در مرحله هشتم : با پيغامي كه دستگاه مي‌دهيد بايد ديسك (8/7) را در دستگاه قرار دهيم.
Insert disk v(3)-press akay when ready
در مرحله نهم : ديسكت كه در آن برنامه‌هاي بعدي است قرار مي‌دهيم .
در مرحله دهم تنظيم config sys با مشخصات زير :
اين منو انجام مي‌گيرد. كه اين اطلاعات توسط استفاده كننده وارد ماشين مي‌شود
3- برگه‌ها و انبار:
در اين بخش كليد عمليات قبض و حواله و كاركس انبار و كارت حسابداري و فاكتور خريد و فروش ليست مغايرت انبار ، انبار گرداني ، استعلام انبار گرداني را شامل مي‌شود.
4- دفاتر و گزارشات :
كليد گزارشات مالي ،‌توسط حسابدار ايجاد مي‌شود توسط اين منو انجام مي‌گيرد كه اين قسمت شامل دفاتر قانوني و گزارشات متفرقه مهم است .

5-تراز:
گزارشات حسابداري به تراز حسابهاي معين ، كل ،‌تضمين و تراز سود و زيان زير منو قابل دسترسي خواهد بود.
6-پايان سال :
قسمت عمليات پايان سال شامل سند افتتاحيه و افتتاحيه و سند سود و زيان مي‌باشد .
7-امكانات :
اين قسمت جهت استفاده از امكانات سيستم از قبيل مرتب كردن فايلها و برگرداندن نسخه پشتيباني و حالتهاي اوليد كه براي سيستم تعريف شده باشد.
8-خروج:
در پايان كار براي خروج از برنامه از اين قسمت استفاده مي‌شود كه شامل تهيه نسخه پشتيباني براي نگهداري و بايگاني و خروج بدون Back up استفاده مي‌شود.


سرفصل :
با انتخاب سرفصل ، منوي زير ظاهر مي‌شود:
سرفصل اسناد برگه‌ها و انبار دفترها و گزارشات تراز پايان سال امكانات خروج
سرفصل كل
سرفصل معين
سرفصل تفضيلي
سرفصل سود وزيان
گروه : منطقه و مركز هزينه
تعريف : انواع پروژه و اشخاص
انتساب سر رسيد به حساب
نموار درختي سر فصلها
تعيين كدهاي كالا
تعيين انواع واحد كالا
تعريف كالاي مركب
در اين منو مجموعه عمليات مربوط به تعاريف : سرفصلها و تغييرات سرفصلها، كدهاي مرجع، پروژه‌ها، اشخاص، حسابهاي سررسيد دار، مراكز هزينه، كدهاي كالا و نمايش موارد فوق گردآوري شده است.

سرفصل كل :
پس از انتخاب – سرفصل كل – با زدن كليد ENTER منوي انتخابي زير مشاهده مي‌شود :
سرفصل اسناد برگه‌ها و انبار دفترها و گزارشات تراز پايان سال امكانات خروج
سرفصل كل
سرفصل معين
سرفصل تفضيلي

ايجاد سرفصل
تصحيح سرفصل
حذف سرفصل
ليست سرفصل
خروج

ايجاد سرفصل
بعد از اينكه كليد ENTER را فشار داديم پنجره‌اي باز مي‌شود كه شامل : كه حساب ، شرح حساب ، صفحات شماره مي‌باشد . در اولين گام بايد كد حساب را بصورت يك عدد سه رقمي كه از قبل براي سرفصل خود انتخاب كرده بوديم وارد مي‌كنيم سپس شرح آنرا در قسمت شرح تايپ مي‌كنيم .
كد حساب:
شرح حساب :
از صفحه شماره :…….. تا صفحه شماره …….
اگر X تايپ نماييد حساب در تراز ظاهر نمي‌شود.
آيا اين حساب طرف حساب نحوه فروش كالا مي‌باشد ؟
آيا اين حساب طرف حساب نحوه فروش كالا ميباشد؟
آيا اين حساب طرف حساب نحوه دريافت وجه مي‌باشد ؟
آيا اين حساب طرف حساب نحوه پرداخت وجه مي‌باشد ؟
آيا طرف حساب انتقال از اسناد دريافتي مي‌باشد ؟
آيا طرف حساب انتقال از اسناد پرداختي مي‌باشد ؟
آيا طرف حساب انتقال از اسناد در جريان وصول مي‌باشد ؟
مي‌توان گفت اين حساب معمولا بدهكار مي‌شود.
مي‌توان گفت اين حساب معمولا بستانكار بدهكار مي‌شود.
مي‌توان گفت اين حساب معمولا بدهكار ميشود.
ماهيت مانده حساب : بدهكار ( )
بستانكار( )
خنثي ( )
براي انصراف كليد (ESC) را مي‌زنيم .
حتما بايد توجه كرد كه سرفصل سه رقمي است و اين كدها همانهايي هستند كه در دفتر كل استفاده مي‌شدند و تعدا صفحات مربوط به تعداد صفحاتي است كه در دفاتر اصلي به هر سرفصل اختصاص دارد در صورتي كه مي‌خواهيم از آن استفاده كنيم بايد در قسمت اصلي آنرا غيرفعال كنيم .

حذف سرفصل
براي حذف اطلاعات سرفصل كل با انتخاب گزينه حذف سرفصل يك پنجره باز مي‌شود تا كاربر كد حسا ب مورد نظر خود را كه قصد حذف آن را دارد وارد كند.
سرفصل اسناد برگه‌ها و انبار دفترها و گزارشات تراز پايان سال امكانات خروج
سرفصل كل


ايجاد سرفصل
تصحيح سرفصل
حذف سرفصل
كد حساب را واردنماييد
براي انصراف از قسمت حذف كليد ESC را بزنيد.
در صورتيكه كد حساب ،‌وجود نداشته باشد پيغام خطاي زير ظاهر مي‌شود :
اين كد موجود نيست
اگر كد حساب را صحيح داده باشيد اطلاعات مربوط به شرح كد روي صفحه مي‌آيد و پيغامي ظاهر مي‌شود تا كاربر يكبار ديگر از حذف اطلاعات اطمينان حاصل نمايد. با انتخاب بلي اطلاعات حذف شده و مجددا پنجره‌اي باز مي‌شود تا نظر كاربر را در مورد ادامه كار حذف اطلاعات يا برگشتن به منوي اصلي جويا شود. مي‌توانيد با انتخاب خير به منوي اصلي برگرديد.
كد حساب :130
شرح حساب: بانكها
از صفحه شماره -- تا صفحه شماره :--
ماهيت مانده حساب: بد
آيا كد و شرح مورد نظر درست است ؟
خير بلي
آيا مي‌خواهيد ادامه دهيد ؟
خير بلي
ليست سرفصل
با انتخاب اين گزينه منوي زير روي صفحه ظاهر مي‌شود.
ليست بر اساس سرفصل
ليست بر اساس شرح خاص
با انتخاب عنوان ليست بر اساس سرفصل و با زدن كليد ENTER پنجره زير باز خواهد شد.
شروع گزارش از كد حساب:..
با تايپ كد حساب مورد نظر و با زدن كليد ENTER منوي زير ظاهر خواهد شد.
نمايش ليست سرفصلها
چاپ ليست سرفصلها
خروج
در اين بخش ليست كليه سرفصلهاي تعريف شده بر روي صفحه نمايش يا چاپگر نشان داده مي‌شود .
ليست بر اساس سرفصل
ليست به شرط شرح خاص
خروج
نمايش لسيت سرفصلها
چاپ ليست سرفصلها
خروج
نمايش ليست سرفصلها
با انتخاب ليست سرفصلها با انتخاب نمايش ليست سرفصلها ليست كليه سرفصلهاي كل وارد شده را روي صفحه مي‌بينيد و به راحتي با زدن كليد‌هاي PAGE UP
PAGEDOWN اطلاعات قبلي و بعدي رامي‌توانيد ملاحظه نماييد.
ليست كد وشرح حساب سرفصلها كل
شرح حساب كد حساب از صفحه تا صفحه
بانكها 130 6 10

صفحه بعد كليد PAGE DOWN
براي قبل كليد PAGE LP
براي خروج كليد ESC را بزنيد.
ليست بر اساس شرح خاص
و با انتخاب عنوان ليست براساس شرح خاص وبا زدن كليد ENTER پنجره زير باز خواهد شد. اين قسمت براي تهيه ليست سرفصلهايي است كه نام مورد نظر باشد به عبارتي فقط بخواهيد ليست سرفصل خاصي را ببينيد.
نام مورد نظر خود را تايپ نماييد
و بعد از وارد كردن كليد ESC را فشار دهيد
با زدن كليد ENTER منوي زير را ملاحظه خواهيد كرد .
نمايش ليست سر فصلها
چاپ ليست سرفصلها
خروج
با انتخاب نمايش ليست سرفصلها ليست كد و شرح حساب سرفصلهاي كل را روي صفحه خواهيد ديد.
ليست كد وشرح حساب سرفصلها كل
شرح حساب كد حساب از صفحه تا صفحه
اسناد دريافتي 112 - -
اسناد پرداختي 222 - -
سرفصل معين
پس ازانتخاب سرفصل معين با زدن كليد ENTER منوي انتخابي زير ظاهر مي‌شود. توجه‌داشته‌باشيد‌براي ايجاد سرفصل‌معين ميبايستي سرفصلهاي كل آنها ايجاد شده‌باشد.
سرفصل اسناد برگه و انبار دفترهاو گزارشات تراز پايان سال امكانات خروج
سرفصل كل
سرفصل معين
سرفصل تفضيلي
ايجاد سرفصل معين
تصحيح سرفصل معين
حذف سرفصل معين
ليست سرفصل معين
خروج
ليست بر اساس شرح خاص
با انتخاب عنوان ليست بر اساس شرح خاص و با زدن كليد ENTER پنجره‌اي باز خواهد شد:
نام مورد نظر خود را تايپ كنيد
بعد از واردكردن متنهاي مورد نظر كليد ESC را فشار دهيد

و پس از تايپ متن مورد نظر با زدن كليد ENTER منوي زير ظاهر خواهد شد:
نمايش ليست سرفصلها
چاپ ليست سرفصلها
خروج
و با انتخاب نمايش ليست سرفصلها ليست كد و شرح حساب سرفصلهاي معين را روي صفحه خواهيد ديد.

کلمه عبور تمامی فایلها:

کد:
www.a00b.com

جهت مطالعه ادامه ، لطفا فایل ضمیمه را دانلود فرمائید. لطفا پس از دانلود و یا مطالعه این مطلب یک فاتحه رفتگان مرا میهمان نمایید . . .فایل‌(های) پیوست شده
.zip  Hes961023.zip (اندازه: 92.94 KB / تعداد دفعات دریافت: 186)


==================================================
طراحی وب سایت
پروژه های برنامه نویسی تجاری
دانلود پروژه های ASP.NET وب سایتهای آماده به همراه توضیحات
دانلود پروژه های سی شارپ و پایگاه داده SQL Server همراه توضیحات و مستندات
دانلود پروژه های UML نمودار Usecase نمودار class نمودرا activity نمودار state chart نمودار DFD و . . .
دانلود پروژه های حرفه ای پایگاه داده SQL Server به همراه مستندات و توضیحات
پروژه های حرفه ای پایگاه داده Microsoft access به همراه مستندات و توضیحات
دانلود پروژه های کارآفرینی
دانلود گزارشهای کارآموزی کارورزی تمامی رشته های دانشگاهی
قالب تمپلیت های آماده وب سایت ASP.NET به همراه Master page و دیتابیس
برنامه های ایجاد گالری عکس آنلاین با ASP.NET و JQuery و اسلایدشو به همراه کد و دیتابیس SQL کاملا Open Source واکنشگرا و ساده به همراه پایگاه داده
==================================================
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان